MICRORISC s.r.o.
NEJLEPŠÍ STUDENT
NEJLEPŠÍ STUDENT
   Ke stažení   Kontakt

MICRORISC ocenil Nejlepší studenty 2022

Dne 23. června 2022 se konalo již 10. kolo soutěže Nejlepší student. Bylo nám potěšením se na finále setkat s vybranými finalisty, kterými se stali:

  • Matyáš Buryanec z VOŠ a SPŠ, Jičín
  • Šimon Černý z Wichterlova gymnázia, Ostrava-Poruba
  • Klára Kopecká z Gymnázia Karla Čapka, Dobříš
  • Pavel Pewner ze SPŠ a VOŠ Písek

Nejlepší studenti 2022 odhaleni

První tři studenti obdrželi titul Nejlepší student 2022, čtvrtý student ve výčtu získat titul Nejlepší student – technik.

Po úvodním mentoringu od Zdeňky Žádníkové, která soutěž moderovala, studenti prezentovali své výsledky, zájmy a další činnosti. Můžeme se vší zodpovědností říct, že letošní jubilejní 10. ročník měl rozhodně vysokou úroveň.

Matyáš zaujal svou všestranností, zejména technickým talentem, svými výtvory i schopností zaujmout pro techniku menší děti. Současně porotu zaujal svým milým, vstřícným a skromným projevem. Závodí ve společenských tancích, rád cestuje na motocyklu, kole i pěšky, hraje na kytaru, je aktivním skautem, pracuje s dětmi a vymýšlí pro ně šifrovací hry. V prezentaci zmínil i své soutěžní snahy, například matematickou a technologickou olympiádu, SOČ – obor elektrotechnika, kde předvedl svůj projekt barevné tryskající fontány. Rád by pokračoval v elektrotechnickém oboru i na univerzitě. Ač nebyl v první fázi hodnocení nominován do kategorie technik, získal díky své prezentaci ve finálovém kole a ukázkám technických výtvorů vývojovou sadu bezdrátové technologie IQRF přímo od Dr. Vladimíra Šulce, jednatele firmy MICRORISC.

Šimon působí jako velmi přátelský člověk, co kolem sebe dokáže vytvořit dobrou náladu a konstruktivní atmosféru. Rád čte a ve světě vědy se dokázal velmi rychle zorientovat. V SOČ získal 1. místo v okresním kole oboru Fyzika a postoupil do krajského kola se svou prací Elektrické a optické vlastnosti modifikací karbidu molybdenu a jejich izomerů. Na PřF OU se účastnil akce Vysokoškolák na zkoušku, kde získal 1. místo. Je lektorem v Mense ČR, badatelem na PřF UPOL, předsedou školního Ekotýmu, napsal článek pro věděcko-populární časopis Vědátor o kvantových počítačích a v jeho portfoliu najdeme spoustu dalších zájmů a aktivit týkajících se přírodních věd a techniky.

Klára porotu zaujala svou obrovskou pokorou a přirozeností v oblasti charity a obecné podpory ostatních lidí. Věnuje se aktivizaci seniorů a volnočasovým aktivitám v Domově seniorů Dobříš. Obsadila první příčky ve vědomostních soutěžích, např. v konverzační soutěži ve francouzském jazyce (1. místo v krajském kole a 2. místo v ústředním kole, 2018), v olympiádě v německém jazyce (1. místo v krajském kole, 2018), nebo v olympiádě v českém jazyce (3. místo v krajském kole, 2018). Hraje na housle, je členkou Příbramské filharmonie a orchestru Musica Marcato, účinkovala v orchestru Giovani Archi di Praga. Na otázku Proč stojí za to být dobrým studentem si odpovídá: „Být dobrým studentem je mnohem víc – být dobrým dítětem, být dobrým přítelem, být dobrým občanem… Možná prostě být dobrým člověkem?“

Pavel oslovil technologickou firmu MICRORISC zejména svou technickou stránkou a zálibou v radiové technice. Zajímá se o elektroniku, programování, robotiku, strojní mechaniku, radiotechniku, 3D modelování, 3D tisk a o mechanické výmetné stroje využívající tlaku plynů. Jako nelicencovaný radioamatér chodívá s vysílačkami po kopcích a navazuje spojení s dalšími radioamatéry, kteří jsou vzdálení i stovky kilometrů. Kromě techniky rád sportuje, říká o sobě, že je hrdý sokol. V Sokole dělá cvičitele mladších a starších žáků a o prázdninách dělá vedoucího na dětských táborech, které jsou Sokolem pořádány. Sokolské heslo „Kde stanutí, tam smrt“ vzal za své. V poslední době se zajímá i o botaniku a pěstování rostlin. Je připraven a vybaven k tomu poskytnout první pomoc komukoli v případě potřeby. Chystá se absolvovat kurz základní přípravy pro aktivní zálohy.

Všem studentům přejeme, aby v životě našli své místo, to, které je bude naplňovat a těšit, kde se budou cítit potřební i oceňovaní.

Titul Nejlepší škola 2022 získala SPŠ a VOŠ Písek díky skvělé prezentaci Pavla Pewnera.

Fotogalerie

 

Pořadatel: MICRORISC s.r.o., Průmyslová 1275, 506 01 Jičín

Kontakt: Ivona Spurná, 777 775 735, ivona.spurna@iqrf.org

 

 

 

 

Kontakt
Ivona Spurná
Event & PR manager
MICRORISC s.r.o., Průmyslová 1275, 506 01 Jičín
GSM +420 777 775 735, E: ivona.spurna@iqrf.org, www.nejlepsistudent.cz