MICRORISC s.r.o.
NEJLEPŠÍ STUDENT
NEJLEPŠÍ STUDENT
   Ke stažení   Kontakt

Nejlepší student 2013: Jakub Moravec, Karolína Rezková, Aleš Stejskal

Ocenění Nejlepší student 2013 bylo uděleno třem nejlepším studentům středních škol z České republiky. Jakub Moravec ze Smíchovské střední průmyslové školy, Karolína Rezková z Gymnázia Tišnov a Aleš Stejskal z Letohradského soukromého gymnázia převzali ocenění z rukou Mgr. Michala Urbana z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, starosty města Jičína a jednatele sponzorské firmy MICRORISC. Každý student získal prémii pět tisíc korun, deset tisíc pro svou školu a další sponzorské dary.

"Nejlepší student nemá pouze vynikající studijní výsledky, ale zabývá se širokým spektrem mimoškolních aktivit, je mnohostranný či výrazně výjimečný v určité oblasti a zajímavý jako osobnost. Často se společensky angažuje, zajímá se o umění, sport a dění kolem sebe," uvádí Vladimír Šulc, jednatel sponzorské firmy. Konkurence byla letos veliká. Soutěž byla poprvé otevřena pro více než třináct set středních škol celé republiky. Celkem bylo nominováno 168 studentů.

Na základě nominací ředitelů a pedagogů jednotlivých škol byli pětičlennou komisí vyhodnoceni tři Nejlepší studenti a jejich školy. Soutěžními kritérii jsou studijní výsledky, mimoškolní aktivity, výjimečnost studenta a vlastní text studenta na téma Proč stojí za to být dobrým studentem. "Chceme podpořit i školy, které vychovávají kvalitní studenty, a tím přispívají budoucnosti naší společnosti, konkurenceschopnosti a ekonomice státu," doplňuje Šulc.

Jako společnost s obrovským inovačním potenciálem chce MICRORISC s.r.o. ukázat studentům středních škol, že stojí za to být dobrým studentem. Proto byla v roce 2011 vyhlášena soutěž Nejlepší student. Proběhly již dva úspěšné ročníky soutěže, která veřejnosti představila zajímavé, mnohostranné a vyzrálé mladé osobnosti.

Z vlastních textů Nejlepších studentů 2013

Jakub Moravec ze Smíchovské střední průmyslové školy

"… Nejlepší student nemusí mít nutně nejlepší znalosti. Ale co tedy vlastně dělá někoho dobrým studentem? Dobré známky? Nebo snad ty znalosti? Nebo fakt, že průměrně chybí 0,3 periodických hodiny do pololetí? Nebo je dobrým studentem ten, který pro všechny knihy světa neviděl slunce?... Nebo je to prostě sympaťák? Nejspíš vše z toho by mohlo být bráno jako uspokojivá odpověď. Mám-li to ale brát, jak to vyjádřit, normálně, bez avantgardních sklonů, nejspíš by to měl být zdravý mix toho všeho. …"

 

Karolína Rezková z Gymnázia Tišnov

"… Když Benjamin Franklin řekl, že investice do vzdělání nesou nejvyšší úrok, měl pravdu. Existují však lidé velmi vzdělaní a zkušení, kteří nevědí, jak tyto hodnoty zúročit. Správně využít svých schopností je mnohdy umění. Jestliže to dokážete nejen ve svůj vlastní prospěch, ale také ve prospěch druhých, budete šťastným člověkem. Nezáleží na tom, zda svým geniálním vědeckým objevem posunete lidstvo dopředu, nebo jako lékař zachráníte tisíce životů… Až se jednou ohlédnete, zjistíte, že jste byli úspěšní a zároveň užiteční. A takový pocit za to stojí! Nebo ne?!"

 

Aleš Stejskal z Letohradského soukromého gymnázia

"…V procesu studia považuji za nejdůležitější, aby se člověk naučil učit se. To je činnost, která nás i další živé tvory doprovází celý život. Jednotlivci se pak liší pouze schopností poučit se rychleji než ostatní. Kdo umí lépe poznatky získávat a třídit, zpracovávat informace a analyzovat situace,stává se jednoduše lepším, přizpůsobivějším a snadno nalezne dobrou práci. Ruku v ruce s celým procesem dobrého aktivního studia přichází s rostoucím množstvím zkušeností i moudrost, zájem o filosofii. Ta vede k lepšímu porozumění naší společnosti a smyslu bytí a ukazuje cestu, jak dobře vycházet s lidmi, jak dělat opravdu užitečné. …"

 

 

Kontakt
Ivona Spurná
Event & PR manager
MICRORISC s.r.o., Průmyslová 1275, 506 01 Jičín
GSM +420 777 775 735, E: ivona.spurna@iqrf.org, www.nejlepsistudent.cz